Szkolenie w dobrej atmosferze
www.catsbandcrushes.com

Wiedza to nie wszystko. Równie istotne jest samopoczucie uczestników kursu. Zarówno trener, jak i słuchacze muszą czuć się komfortowo, by efekty kursu były dobre. Na atmosferę wpływ ma wiele czynników, większość jednak zależy od prowadzącego.

Co możesz zrobić, by skutecznie wykorzystać tę przewagę? Już na początku warto ustalić czy zwracamy się do uczestników per pan, czy mówimy „na ty”. Jedna i druga opcja może być równie dobra, w zależności od wieku i zawodu słuchaczy. Warto przy tym pamiętać, aby nie sugerować, że któraś z opcji jest wskazana. Jeśli okażesz niezadowolenie z faktu, że uczestnicy wolą bardziej oficjalną etykietę, z pewnością nie wpłyniesz pozytywnie na relacje ze słuchaczami.

O dobrą atmosferę można również zadbać stosując regularne przerywniki. Pytania, wciąganie w dyskusję, zabawne historie i żarty to element każdego udanego kursu. Nie zapomnijmy również o kwestiach organizacyjnych. O ile zależy to od nas, pamiętajmy by kursanci mieli szansę spokojnie dotrzeć na szkolenie a na miejscu zastali dobry catering.

biuro tłumaczeń warszawa warsztaty cukiernicze poznań
Xenia
News Reporter
Witaj na moim blogu! Dowiesz się tutaj o wszystkim, co związane z moimi pasjami - w tym o marketingu i o podróżach