Szkodniki w ogrodzie
www.zbigniewpreisner.pl

Każdy ogrodnik wie, że najwięcej szkód w ogrodzie wyrządzają owady, krety i różne gryzonie. Pojedyncze sztuki nie są szkodliwe, problem jednak pojawia się, gdy zaczyna ich przybywać! Gryzonie, najczęściej myszy i norniki, latem zjadają trawy, zboża, warzywa oraz bulwy roślin, zimą zaś podgryzają pędy i korę drzew.

W sklepach oczywiście możesz zakupić trutkę i inne preparaty, które mają za cel wypłoszyć gryzonie z ogrodu – radzimy jednak na początku użyć mniej drastycznych środków. Posadź w ogródku na przykład czosnek – gryzonie nie przepadają za jego intensywnym zapachem.

Poważnym zagrożeniem dla twojego ogrodu są również krety, które żyją pod ziemią. Od wiosny do jesieni żyją w korytarzach wydrążonych w ziemi.

Trudno jednoznacznie określić, czy są pożyteczne. Co prawda żywią się ślimakami i drobnymi gryzoniami, ale zjadają również pożyteczne dżdżownice.

Poza tym niszczą trawniki, tworząc kopce z ziemi – kretowiska. Przy próbie wypędzenia ich z ogrodu należy jednak pamiętać, że są pod ochroną.

Jeżeli chcesz się pozbyć kreta – posadź w ogrodzie bazylię.

www.rodzajechwastow.com.pl
Xenia
News Reporter
Witaj na moim blogu! Dowiesz się tutaj o wszystkim, co związane z moimi pasjami - w tym o marketingu i o podróżach