Stomatologia kontra mali pacjenci – jak postępować z dzieckiem przed, po i w trakcie wizyty

Dzieci to specyficzny typ pacjentów, którzy odwiedzają gabinety stomatologiczne. Należy je odpowiednio przygotować do spotkania z dentystą, który powinien zadbać o odpowiednia atmosferę w czasie wykonywania konkretnego zabiegu i samego kontrolnego przeglądu uzębienia. Pierwsze z zadań należy do rodziców. Jak się z nim uporać? Poniżej znajdziesz kilka praktycznych wskazówek.

Jak postępować z dzieckiem – wizyta u dentysty

Uświadom na początku swojemu maluchowi, iż odwiedziny u dentysty są mu potrzebne. Zapytaj, czy bolą dziecko zęby. Podkreśl, że maluch źle się czuje i potrzebuje pomocy. Zadaj pytanie, kto może mu pomóc.

Samodzielnie dojdzie do wniosku, iż w jego przypadku niezbędne jest przekroczenie progu gabinetu dentystycznego. Aby złagodzić odczuwany stres i strach przed nieznanym, spróbuj pobawić się z dzieckiem w odwiedziny dentysty. Na zabawkach lub na rodzicu maluch odegra scenkę, z jaką przyjdzie mu zmierzyć się w rzeczywistości. W dodatku masz ogromną szanse na to, żeby zapoznać swoje małe szczęście z profesja stomatologa i odpowiedzieć wyczerpująco na każde zadanych przez potomka pytań.

Wybierz na stomatologa dla swojego dziecka profesjonalistę, który potrafi obsługiwać małych pacjentów. Ponieważ nie każdy lekarz ma odpowiednie nastawienie i chęci do współpracy z dziećmi. Kieruj się rekomendacjami znajomych oraz informacjami na temat lekarza umieszczonymi w sieci. Tego typu wskazówki powinny pomóc w dokonaniu najlepszego z możliwych wyborów.

W czasie wizyty stomatolog przyjazny dzieciom złagodzi strach i będzie odciągał uwagę malucha od nieprzyjemnego bólu. Natomiast po wizycie pochwal koniecznie dziecko. Powiedz, że było dzielne i daj mu jakąś drobną nagrodę. Przytul malucha dając mu poczucie bezpieczeństwa po mało przyjemnym zabiegu.

Teraz masz również szanse na nauczenie dziecka profilaktyki w trosce o kondycje zębów. Możesz przekonać je do prawidłowego szczotkowania zębów, a także rezygnacji ze słodyczy.

https://www.bema4.pl/lekarze/
Xenia
News Reporter
Witaj na moim blogu! Dowiesz się tutaj o wszystkim, co związane z moimi pasjami - w tym o marketingu i o podróżach