Stomatologia – ciekawostki dentystyczne

Trendy różnego rodzaju dają o sobie znać w wielu branżach. Kilka z nich ma swoje odzwierciedlenie w gabinetach stomatologicznych. Powstała moda na wampirze kły i wężowy język, a także wstawianie złotych zębów. Czy zdecydowałbyś się na któryś z nich? A może ciekawsze okazałyby się tatuaże? O kilku intrygujących trendach przeczytasz poniżej.

Dentystyczne finezje

Dentotatuaże znajdą uznanie wśród osób, które chcą wyróżniać się w tłumie i nie marzą o idelanie białych koronach zębów. Wykonanie tatuażu na powierzchni szkliwa zębowego nie dostarcza takiej dawki bólu jak w przypadku ciała. Dlatego zwolenników tego zabiegu może być całkiem sporo. Aby móc go przeprowadzić dentysta w pierwszej kolejności będzie nakładał na spiłowane żeby specjalne korony. Dopiero na ich warstwie będzie wykonywany tatuaż. Pozbycie się wzoru nie będzie również tak bolesne jak usuwanie tatuaży z rąk, ud czy pleców i innych obszarów ciała. Aby zapomnieć o dentotatuażu należy użyć gumki dentystycznej, jaka skutecznie go zlikwiduje bez pozostawiania jakichkolwiek śladów.

Język jak u węża może okazać się kuszący, dla zwolenników tego gatunku. Ludzie mają różne pomysły na siebie i swój wizerunek. Dlatego część z nas kieruje się do gabinetu dentysty z prośbą o wykonanie zabiegu rozcięcia języka. Należy podkreślić, iż ryzykujemy dużą utratę krwi. Rana może goić się długo. Mankamentem, który jest skutkiem decyzji o realizacji marzenia wężowego języka jest również seplenienie. Warto przemyśleć tę decyzje kilka razy. Zanim zdecydujemy się na tak bardzo ingerujący w codzienne funkcjonowanie zabieg. Nakładanie na zęby złotych nakładek to moda, która kiedyś cieszyła się dużym uznaniem. Dzięki niej można popisać się swoim wysokim statusem ekonomicznym. Dopóki mówimy tylko o złotych nakładkach nie narażamy siebie na ból.

Znacznie mocniejszy dyskomfort może spowodować pomysł wyrwania naturalnych i przede wszystkim zdrowych zębów w celu wstawienia w ich miejsce złotych bryłek.

Xenia
News Reporter
Witaj na moim blogu! Dowiesz się tutaj o wszystkim, co związane z moimi pasjami - w tym o marketingu i o podróżach