Polski przemysł otwarty na technologie

Nowe technologie i innowacje to dziś podstawa światowego przemysłu. Polscy przedsiębiorcy choć wciąż nie korzystają z nich w tak dużym stopniu, stają się coraz bardziej otwarci na nowości oraz unowocześnienia produkcji. Przejawia się to głównie w inwestowanie większych środków w robotyzację produkcji.

Według danych GUS z początku 2014 roku wynika, że poziom automatyzacji w polskich firmach wzrósł o 12,5%. Z czego wynika rosnące zainteresowanie producentów robotyką? Można wyróżnić tu przede wszystkim dwa podstawowe czynniki. Pierwszy z nich to powiększająca się oferta producentów inteligentnych urządzeń.

Widząc rosnące zainteresowanie przedsiębiorców innowacjami wciąż rozszerzają oni wachlarz dostępnych maszyn i sprzedają je na korzystniejszych warunkach. Po drugie, wydaje się, że wśród producentów zapanował trend poszukiwania coraz to nowych rozwiązań produkcyjnych, które mają usprawnić proces wytwarzania towarów i uczynić go bardziej efektywnym. Dziś już trudno jest wyobrazić sobie produkcję bez automatyzacji – ten proces będzie jedynie postępował.

ulga na robotyzację www.3--3.org
Xenia
News Reporter
Witaj na moim blogu! Dowiesz się tutaj o wszystkim, co związane z moimi pasjami - w tym o marketingu i o podróżach