Pierwszy telefon komórkowy

Nokia wciąż jest jednym z najpopularniejszych producentów aparatów telefonicznych. Firma zasłużyła sobie w pełni na taką pozycję. W końcu to właśnie Nokia kryje się za pierwowzorami dzisiejszych komórek.

Firma, która dawniej funkcjonowała pod nazwą Mobira, stworzyła m.in. takie modele telefonów jak Senator, Talkman i Cityman.

Dwa pierwsze z nich służyły do użytku w aucie, ostatni jednak był już pierwszym krokiem na drodze do dzisiejszych, niewielkich, przenośnych urządzeń. Mobira Cityman jest ogromna w porównaniu z aparatami, które dziś każdy z nas nosi w kieszeni. Jednak kiedy była nowością, wydawała się szczytem użyteczności.

Cityman to model uznawany za bardzo poręczny i wygodny telefon. Nic dziwnego, skoro poprzednie wersje ważyły po kilkanaście kilogramów i składały się z wielkiej skrzynki oraz słuchawki. Citymana natomiast zredukowano tak, że wyglądem przypominał samą słuchawkę.

Telefon był marzeniem każdego miłośnika nowych technologii. Stał się jeszcze popularniejszy, gdy świat obiegła fotografia Gorbaczowa korzystającego z aparatu Mobiry.

Xenia
News Reporter
Witaj na moim blogu! Dowiesz się tutaj o wszystkim, co związane z moimi pasjami - w tym o marketingu i o podróżach