Naziemna telewizja cyfrowa w Polsce

Naziemna telewizja cyfrowa jest systemem nadawania cyfrowego sygnału telewizyjnego. Takie nadawanie odbywa się na terenie Polski i jest zgodne ze standardem DVB-T, który funkcjonuje również w innych krajach. Uruchomienie pierwszych działających nadajników cyfrowych miało miejsce w 2010 roku.

Pierwszy etap wdrażania naziemnej telewizji cyfrowej na polskim terenie obejmował uruchomienie 3 multipleksów, w skrócie MUX. Zakończenie tej fazy planowano na 2012 rok, a całkowite wyłączenie nadawania analogowego na 2013 rok. Wtedy możliwe było uruchomienie następnych multipleksów.

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji, a także Urząd Komunikacji Elektronicznej były odpowiedzialne za plan przejścia z telewizji analogowej na telewizję cyfrową. Pierwszy z multipleksów telewizyjnych ruszył w 2009 roku. Przyjęto również wymagania dotyczące parametrów odbiornika naziemnej TV cyfrowej.

Specyfikacja została uwzględniona w wydanym rozporządzeniu. Konsumenci przy zakupie sprzętu powinni zwrócić uwagę czy dany odbiornik lub telewizor są w stanie odpowiednio odtwarzać obraz HD.

domofony poznań www.jezykinaswiecie.com.pl
Xenia
News Reporter
Witaj na moim blogu! Dowiesz się tutaj o wszystkim, co związane z moimi pasjami - w tym o marketingu i o podróżach