Naziemna telewizja cyfrowa. Dobór anteny do odbioru DVB-T
www.kwadrat.slupsk.pl

Przejście z naziemnej telewizji analogowej na telewizję cyfrową to moment przełomowy dla Polski. Kolejne multipleksy były stopniowo włączane nawet przy działających jeszcze nadajnikach analogowych. W niektórych przypadkach nie jest konieczna zmiana zestawu antenowego wykorzystywanego przy sygnale analogowym na ten do odbioru cyfrowego, ale inne wymagają tego rodzaju.

Warto wiedzieć jak odpowiednio dobrać antenę do odbioru naziemnej telewizji cyfrowej. Najlepszym rozwiązaniem będzie wynajęcie instalatora, który przy pomocy urządzeń pomiarowych dobierze właściwy zestaw antenowy dla danej lokalizacji. Prawidłowy odbiór sygnału zależny jest od kilku czynników.

Do takich zaliczamy odległość od nadajnika, a także jego moc. Należy wspomnieć również o wysokości zawieszenia systemów antenowych, kierunkowości nadajnika i miejscu odbioru. Równie ważne jest ukształtowanie terenu, na którym znajduje się nadajnik, a także jego zabudowa.

Odpowiednie serwisy powinny pomóc w sprawdzeniu lokalizacji nadajników DVB-T, określeniu ich pokrycia sygnałowego oraz wskazaniu profilu terenu, na którym się znajdują.

Jeśli interesuje Cię wysokiej jakości uchwyt do tv, sprawdź naszą ofertę www.studiofbi.pl
Xenia
News Reporter
Witaj na moim blogu! Dowiesz się tutaj o wszystkim, co związane z moimi pasjami - w tym o marketingu i o podróżach