Minusy trwałego makijażu oczu

Na przestrzeni ostatnich lat, techniki makijażu permanentnego dość znacznie się rozwinęły. Z roku na rok ulegają stałemu udoskonaleniu.

Nic więc dziwnego, że ta właśnie technika z czasem zyskuje sobie coraz więcej zwolenniczek. Wykonanie mikropigmentacji oczu z pewnością jest wygodnym rozwiązaniem, szczególnie dla osób, które nie mają zbyt wiele czasu lub nie lubią tracić go na makijaż.

Zanim jednak zdecydujesz się na zabieg, poznaj nie tylko jego zalety, ale również wady. Wbrew obiegowej opinii, makijaż permanentny to nie jednorazowy zabieg.

Po upływie około miesiąca od pierwszego zabiegu, należy poddać się tak zwanej korekcie. Ma to na celu wzmocnienie oraz utrwalenie uzyskanych efektów.

W czasie takiego zabiegu linergistka ostatecznie dopracuje kreski, a w razie potrzeby także przyciemni je lub wydłuży. Nawet jeśli nieco zniechęca cię konieczność powtórzenia zabiegu, pamiętaj, że następne poprawki czekają cię dopiero za trzy lata.

W ciągu miesiąca po wykonaniu permanentnego makijażu, należy specjalnie o siebie zadbać. W tym okresie należy unikać korzystania z siłowni, solarium, saun oraz basenów.

Co więcej, należy także ograniczyć przebywanie na słońcu, gdyż może spowodować to lekkie przebarwienia.

Oasis SPA Warszawa www.powiatzachodni.pl
Xenia
News Reporter
Witaj na moim blogu! Dowiesz się tutaj o wszystkim, co związane z moimi pasjami - w tym o marketingu i o podróżach