Komary – koniec ogrodowego koszmaru!

Wyobraź sobie tę scenkę: jest ciepły letni wieczór, ty i Twoi bliscy odpoczywacie w ogródku, panuje sielska i przyjemna atmosfera. Nagle ciszę i błogi stan przerywa pojawienie się złośliwego komara, który z wielką uporczywością poszukuje swojej ofiary… Znasz ten obrazek? To chyba scenka, pod którą podpisać może się każdy z nas. Jak świat stary, zawsze tego typu przyjemne wieczory zakłócane są przez rozmaite żyjątka, skutecznie uprzykrzające życie.

Jak poradzić sobie z komarami, by nie przerwały one przyjemności odpoczynku? Jest na to kilka skutecznych sposobów. Odstraszanie Jednym z nich jest odstraszanie komarów za pomocą rozmaitych preparatów, czy roślin których zapachu komary wprost nie znoszą. Dzięki spryskaniu odzieży oraz skóry komary trzymają się od nas z daleka.

Skuteczną zaporę stanowią też lawenda, bazylia, mięta, czy pelargonia pachnąca, których wydzielającego się zapachu z olejków eterycznych nie znoszą ani komary, ani meszki. Można pokusić się także o zakup świeczek zapachowych, świec, pałeczek itp., które służą odstraszaniu komarów.

Podobnie odstraszająco zadziałają spirale przeciwkomarowe. Eliminacja Jeśli nie interesują was półśrodki, zastosujcie skuteczniejszą metodę, która wyeliminuje komary z waszego otoczenia. Do zabicia owadów skutecznie przyczynią się specjalne lampy owadobójcze, które zwabią swoim światłem owada, a następnie porażą prądem.

Inne dostępne środki to odparowywacze elektryczne podłączane do kontaktu, czy też elektryczna paletka na owady. To, jaki środek wybierzecie do swojego ogrodu, czy altanki zależy wyłącznie od was samych. Zanim jednak sięgniecie po któryś z nich, zastanówcie się jaki cel zamierzacie osiągnąć i w jakich sytuacjach komary najczęściej zatruwają wam życie, a wybór nasunie wam się sam.

Yamaha Grand PianoCraft MCR-N870 https://www.ziemovit.pl/produkty/podloza/ziemia-uniwersalna