Implantologia w stomatologii
tophokej.pl

Implanty są rozwiązaniem w stomatologii stosowanym u pacjentów, wśród których protetyka nie może już pomóc. Nie należy obawiać się zabiegu mocowania implantu, który został opisany poniżej. Jest to rozwiązanie dobre i ułatwiające codzienne funkcjonowanie, choć na pierwszy rzut oka przeraża. Sztuczne zęby wykonane z metalu obojętnego dla ludzkiego ciała – tytanu mogą zastąpić bez najmniejszych problemów naturalne. Jednakże będzie to kosztowało spora sumę pieniędzy i ból w czasie ich zakładania.

Zabieg z implantem

Implant zębowy nie jest tylko koroną zęba. Posiada przede wszystkim sztuczny korzeń w postaci śruby gojącej, która pozwala na stabilne umocowanie. Dzięki niej możemy bez obaw się uśmiechać i jeść jabłka. Zanim jednak powrócimy do ich konsumpcji dentysta musi wywiercić w kości – wyrostku zębodołowym kanał, w który zostanie wprowadzony implant. Nie jest to zbyt przyjemna cześć zabiegu.

Kiedy lekarz zamocuje już implant dochodzi do zszycia rany. Należy podkreślić, że niezbędne będzie dbanie o higienę jamy ustnej w procesie gojenia się, bowiem jej brak może skutkować zakażeniami i zapaleniami. One z całą pewnością nie przyspiesza powrotu do normalnego funkcjonowania pacjenta. Leczenie i zrastanie rozciętych tkanek może trwać nawet do sześciu miesięcy, dlatego wymagana jest cierpliwość i ścisłe przestrzeganie zaleceń dentysty. Materiał, z jakiego wykonuje się implanty to ceramika lub porcelana.

Jego jakość wpływa na komfort noszenia, ale również na cenę usługi dentystycznej. Dlatego należy rozważyć wszystkie, możliwe za i przeciw konkretnemu rozwiązaniu. Troska o estetyczny wygląd i utrzymanie dobrego stanu zdrowia powinna przeważać ponad kwestiami materialnymi. Od zwykłego bólu zęba, który powinien zostać usunięty mogą rozpocząć się liczne, ciężkie schorzenia. Nie należy obawiać się wyrywania zębów, jakie mogą zostać w dzisiejszych czasach szybko zastąpione sztucznymi implantami, jakie doskonale przypominają prawdziwy uśmiech.

Minęły bezpowrotnie czasy, w których byliśmy skazywani na bezzębność.

rentgen zębów poznań https://www.bema4.pl/
Xenia
News Reporter
Witaj na moim blogu! Dowiesz się tutaj o wszystkim, co związane z moimi pasjami - w tym o marketingu i o podróżach