GPS dla każdego

GPS od początku swojego istnienia był cenną innowacją. Tyle że na początku z jego zalet korzystała jedynie amerykańska armia.

Na szczęście w czasach pokoju rezerwowanie systemu satelitarnego na potrzeby wojska przestało mieć sens, a z GPS-a mógł zacząć korzystać każdy kto ma na to ochotę. I dużo pieniędzy – przynajmniej w pierwszej fazie komercyjnego wykorzystania systemu.

Jeszcze kilka lat temu GPS był znany przede wszystkim z nawigacji samochodowej. Często jednak była to zabawka dostępna dla bogatszych użytkowników.

Kosztowne było zarówno samo urządzenie jak i oprogramowanie. Stopniowo jednak niewielki sprzęt do nawigacji stawał się coraz powszechniejsze, a sam system GPS zaczął być wykorzystywany również przez telefony i inne urządzenia przenośne.

Dziś z zalet nawigacji satelitarnej może korzystać każdy obywatel świata, o ile tylko będzie miał dostęp do tabletu lub telefonu z odpowiednim modułem i oprogramowaniem. Tanie tablety są zresztą coraz częściej traktowane jako alternatywa dla nawigacji samochodowej.

Mogą poprowadzić do celu równie skutecznie, a przy okazji oferują szereg innych, ciekawych opcji.

Yamaha Grand PianoCraft MCR-N870D
Xenia
News Reporter
Witaj na moim blogu! Dowiesz się tutaj o wszystkim, co związane z moimi pasjami - w tym o marketingu i o podróżach