Dobrze mieć dobrego fotografa

Są takie sytuacje w życiu i takie wydarzenia, które chcielibyśmy zatrzymać na dłużej. Na szczęście pomóc nam w tym może fotograf, który przygotuje z tego dnia wspaniałe zdjęcia, tak abyśmy mogli do nich wracać zawsze, gdy tylko najdzie nas na to ochota. Jednak żeby tak faktycznie było, musimy poszukać specjalistę, który wie co robi i który będzie w stanie zaoferować nam zdjęcia wysokiej jakości. Przecież jeśli będą one brzydkie to nie tylko sami nie będziemy chcieli ich oglądać, ale również nie będziemy chcieli ich nikomu pokazywać. Dlatego warto sprawdzić kogo zatrudniamy.

Najlepiej z polecenia

Oczywiście najlepiej by było, gdybyśmy zatrudnili fotografa z polecenia.

Jeśli ktoś z rodziny albo ze znajomych poleci nam go, pokaże zdjęcia które zostały przez niego wykonane, to będzie istniała największa szansa na to, że nam również będzie odpowiadała taka współpraca, a co się z tym wiąże, że będzie nam się również podobał jej efekt końcowy. Jeśli nie mamy nikogo takiego, to zawsze warto poszukać w internecie różnych fotografów, którzy się ogłaszają. Wówczas możemy nie tylko obejrzeć ich portfolia, ale również poczytać o nich opinie. Im więcej będzie tych pozytywnych, tym większa będzie szansa, że uda nam się zatrudnić fotografa, który świetnie zna się na swojej pracy i przygotuje nam takie zdjęcia, które do końca życia będą wspaniałą pamiątką.

Dzielmy się pomysłami

Możemy fotografowi dać całkowitą swobodę. Wówczas on będzie decydował jak będą wyglądały zdjęcia, kiedy i gdzie będą robione, a my się tylko do tego dostosujemy.

Z drugiej strony jeśli mamy jakieś pomysły, albo chcielibyśmy osiągnąć coś konkretnego, to zawsze możemy z nim na ten temat porozmawiać. Może się wówczas okazać, że ten nasz pomysł wcale nie jest taki zły i że spokojnie można go wykorzystać. Im bardziej otwarcie będziemy rozmawiać z fotografem, tym większa będzie szansa, że zdjęcia, które otrzymamy będą spełniały nasze oczekiwania. Warto zobaczyć jakie zdjęcia znajdują się w dotychczasowym dorobku takiego fotografa. Tylko wówczas będziemy mogli ocenić, czy jego wizja jest zbliżona do naszej i czy jest szansa, że zdjęcia które otrzymamy faktycznie będą nam się podobać. Warto przejrzeć różne prace, aby wybrać tą najlepszą.

fotografia autorska
Xenia
News Reporter
Witaj na moim blogu! Dowiesz się tutaj o wszystkim, co związane z moimi pasjami - w tym o marketingu i o podróżach