Czym makijaż permanentny różni się od tatuażu?

Chociaż współcześnie tatuaż nie szokuje już tak mocno, jak jeszcze kilkanaście lat temu, przez wiele osób nadal uznawany jest za oznakę swojego rodzaju szaleństwa. Nic dziwnego, w końcu decyzja o zrobieniu na swojej skórze tatuażu równoznaczna jest z udekorowaniem go na całe życie.

Makijaż permanentny wśród wielu osób budzi wątpliwości, głównie przez technikę wykonania zbliżoną do tatuażu. Fakt, że w obydwóch przypadkach mamy do czynienia z igłą.

Za jej pośrednictwem pod skórę wprowadzany jest specjalny barwnik, za pomocą którego tworzone są rozmaite wzory. Makijaż permanentny różni się jednak od tatuażu głębokością aplikacji pigmentu.

W pierwszym przypadku barwnik wprowadzany jest tylko do trzeciej lub czwartej warstwy naskórka, a nie jak podczas robienia tatuażu – do skóry właściwej. Co za tym idzie, obydwa zabiegi różnią się między sobą trwałością.

Tatuaż pozostaje z nami na całe życie, a makijaż „ściera się” w ciągu dwóch lub trzech lat. Podczas wykonywania zabiegu mikropigmentacji, używane są wyłącznie naturalne barwniki, pochodzenia roślinnego.

Taka prawidłowość nie funkcjonuje w odniesieniu do tatuaży. Znacznej różnicy możemy doszukiwać się też w funkcji każdego z tych zabiegów – makijaż ma zaledwie podkreślać naturalną urodę, podczas gdy tatuaż jest ozdobą samą w sobie.

https://aspazja.pl/ www.tynkiposadzkifranke.pl
Xenia
News Reporter
Witaj na moim blogu! Dowiesz się tutaj o wszystkim, co związane z moimi pasjami - w tym o marketingu i o podróżach